STOMATOLOGIA ZEN - Hajar Bahri
STOMATOLOGIA
MEDYCYNA ESTETYCZNA
profesjonalizm i skuteczność

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna to grupa zabiegów, która ma na celu poprawić wygląd zębów. Stomatologia Zen w Warszawie zadba o Twój zdrowy i piękny uśmiech. 

 

WYBIELANIE ZĘBÓW

LICÓWKI

BIŻUTERIA NAZĘBNA

 

 

WYBIELANIE ZĘBÓW


Białe zęby to podstawa pięknego uśmiechu, a także dobrego samopoczucia i pewności siebie. Mając białe zęby częściej się uśmiechamy, dodają nam uroku i jesteśmy pozytywnie odbierani przez otoczenie. Jest to istotny element, dzięki któremu łatwiej nawiązujemy kontakt z innymi ludźmi. Część osób od urodzenia ma odcień bardziej żółty niż inne osoby, a także przez całe życie jesteśmy narażeni na różne czynniki. Na kolor ma wpływ wiek, choroby ogólne, przyjmowane leki z grupy tetracyklin, preparaty zastosowane przy leczeniu endodontycznym, choroby zgorzelinowe miazgi, palenie tytoniu, barwniki z kawy i herbaty, czy niewłaściwa higiena. Współczesna stomatologia musi sprostać oczekiwaniom pacjentów, aby mogli wybielać zęby skutecznie, bezpiecznie, wygodnie i tanio. Wyróżniamy dwa typy wybielania zębów: wybielanie przy użyciu lampy oraz wybielanie nakładkowe. Zaletą jest bardzo mała inwazyjność i doskonały efekt. Obecnie tego typu zabiegi estetyczne stały się standardowym i popularnym sposobem na poprawę uśmiechu.Należy pamiętać, że przed każdym wybielaniem pacjent musi mieć zbadany stan zębów i dziąseł. Nie poddają się jedynie wybielaniu wypełnienia w zębach, dlatego poleca się najpierw wybielenie zębów a dopiero potem wymianę plomb.

 Wybielanie nakładkowe- jest to metoda samodzielnego użytkowania przez pacjenta w domu. Podczas pierwszej wizyty zostają pobrane wyciski, z których następnie powstaną wykonane przez technika indywidualne nakładki. Podczas drugiej wizyty pacjent otrzymuje nakładki, opakowanie na nakładki, zestaw 4 strzykawek wybielających (wystarcza na około 12 założeń). Otrzymuje także model gipsowy, który należy zachować w razie zaginięcia nakładek. Wybielanie poleca się przeprowadzać w czasie snu. Efekt zmiany barwy najczęściej widoczny jest po drugiej nocy. Nakładki zakładamy codziennie, natomiast jeżeli występuje nadwrażliwość można je stosować co 2-3 dni. Co prawda proces się wydłuża, ale wybielanie nie jest tak uciążliwe. Metoda ta przynosi bardzo zadawalający efekt (nawet 6 odcieni), które może utrzymać się do 3 lat. Jest również bardziej ekonomiczna, gdyż nakładki można używać wielokrotnie. Po pewnym czasie kolor ciemnieje (zależy od warunków indywidualnych i diety), co wystarczy jedynie odświeżyć, czyli ponownie założyć nakładki z żelem. Oznacza to, iż konsultujemy się ze stomatologiem, dokupujemy żele ( jedna lub dwie strzykawki), wybielamy i znów cieszymy się białym uśmiechem. W związku z wybielaniem pacjenci często skarżą się na nadwrażliwość zębów na czynniki termiczne oraz przemijające epizody bólu po zakończeniu zabiegu, które mogą się utrzymywać przez pewien czas. W związku z tym pacjent powinien skontaktować się ze stomatologiem w celu otrzymania żelu przeciwbólowego, który nakłada się na tej samej zasadzie jak żele do wybielania.Innym niepożądanym skutkiem może być podrażnienie dziąseł przez preparat wybielający, jeżeli pacjent zbyt dużo go zaaplikuje go do nakładki- patrz pkt.3 w instrukcji dla pacjentów. W czasie trwania kuracji zalecana jest tzw. „biała dieta”. Należy unikać napojów i pokarmów powodujących przebarwienia (kawa, mocna herbata, napoje typu coca-cola, czerwone wino). W tym okresie szkliwo zębów jest częściowo odwodnione i szczególnie narażone na ponowne wchłonięcie barwników. Również palenie papierosów jest zabronione.

Instrukcja i zalecenia przy wybielaniu zębów

Wybielanie przy użyciu lampy- to aplikacja wysoko procentowego preparatu do wybielania i dodatkowej aplikacji żelu dużą dawką energii z lampy podczas wizyty. Stomatolog zakłada preparat ochraniający dziąsła, natomiast na zęby żel zawierający fotoaktywator, który następnie jest naświetlany lampą. Wybielanie przeprowadzone pod kontrolą stomatologa jest bezpieczne dla zębów i dziąseł. Dolegliwość, która może wystąpić po zabiegu wybielania zębów to przejściowa nadwrażliwość zębów, która zwykle po 24 godzinach ustępuje. Większość nowoczesnych preparatów wybielających, zawiera składniki minimalizujące nadwrażliwość pozabiegową. Wybielać zębów nie mogą kobiety w ciąży, karmiące, chore na epilepsję lub chorobę Parkinsona. Nie powinny wybielać również osoby z bardzo intensywną nadwrażliwością zębów, a także osoby przed 16. rokiem życia (kiedy rozwój zębów jest całkowicie zakończony). Żel powinien być aplikowany bezpośrednio na szkliwo, aby wybielanie było najefektywniejsze. Należy zatem przeprowadzić skaling i piaskowanie jeżeli na zębach zalega kamień i osad nazębny. Wszystkie uzupełnienia protetyczne nie ulegną wybieleniu, natomiast wypełnienia kompozytowe tylko wybielą się nieznacznie do swojego podstawowego koloru, jeżeli same uległy przebarwieniom. Po wybielaniu zębów może zajść konieczność wymiany widocznych uzupełnień, dlatego najlepiej wybielić zęby zanim przystąpimy do uzupełnień protetycznych.

 

 

LICÓWKI

 

Nierówności, szpary między zębami, trwałe przebarwienia mogą być przyczyną kompleksów wielu ludzi. Można to zmienić przy pomocy zabiegów stomatologicznych jakim jest założenie licówek. Licówki to precyzyjne, estetyczne uzupełnienia umieszczane na powierzchniach wargowych lub policzkowych zębów (od strony licowej- stąd nazwa). Doskonale imitują naturalne zęby. Licówki są połączeniem trzech dziedzin stomatologii, a mianowicie: protetyki, ortodoncji i stomatologii estetycznej. Wyróżniamy dwa rodzaje licówek. Licówki kompozytowe mogą być wykonane bez szlifowania zębów, gdyż materiał przykleja się do zęba za pomocą adhezji. W naszej klinice wykorzystujemy kompozyty najnowszej generacji nakładane metodą warstwową, dzięki czemu uzyskujemy idealny efekt. Zaletą jest mała redukcja tkanki zęba, ale jest to uzależnione od indywidualnego stanu uzębienia. Licówki porcelanowe to cienka płytka ceramiczna cementowana na wierzchniej części zęba na stałe. Lekarz szlifuje ząb, na który będzie następnie wykonana licówka. Robi to w sposób bardzo oszczędny, jedynie w obrębie szkliwa, dlatego pacjent nie odczuwa bólu w trakcie wizyty. Przy wykonaniu licówek bierzemy pod uwagę nie tylko estetykę, ale przede wszystkim funkcjonalność. Przed każdą formą leczenia protetycznego wymagane jest wyleczenie wszystkich ubytków próchnicowych oraz usunięcie kamienia nazębnego i osadu. Jeżeli występują braki w odcinkach bocznych należy je uzupełnić. Jeśli pacjent planuje wykonać wybielanie, powinien to zrobić przed zrobieniem licówek, gdyż licówki się nie wybielają.

Wskazania:

Przeciwwskazania:

 

 

BIŻUTERIA NAZĘBNA


Biżuteria nazębna w ostatnim czasie stała się bardzo modnym podkreśleniem swojego uśmiechu. Kryształki Swarovskiego poprawiają samopoczucie, ale także stanowią uzupełnienie do tradycyjnej biżuterii podczas różnych uroczystości. Nadaje uroku każdemu uśmiechowi. Zabieg umieszczania kryształku jest całkowicie bezbolesny i w każdym momencie można usunąć ozdobę. Zabieg trwa około 15 minut. Zęby muszą być zdrowe, mocne i najlepiej „białe”, wtedy zęby dodatkowo zyskują na atrakcyjności. Biżuterię przykleja się na wierzchniej części zęba- z przodu lub w odcinkach bocznych. Najbardziej popularne jest mocowanie ozdób na „dwójkach”. Kryształki mogą utrzymywać się nawet przez kilka lat. Mogą nosić je w zasadzie wszyscy, niezależnie od wieku czy płci, czyli każdy kto jest zainteresowany biżuterią nazębną. Kamienie mogą być mocowane na zębach naturalnych oraz na licówkach. Jeżeli chodzi o higienę nie ma specjalnych zaleceń, należy jednak unikać zimnych napojów gazowanych i lodów, gdyż mogą spowodować odklejenie się biżuterii. Profesjonalne i bezpieczne założenie biżuterii gwarantuje stomatolog, gdyż posiada odpowiednie materiały i sprzęt do tego przeznaczony. Po zdjęciu kamienia powierzchnia zęba zostaje wypolerowana i wzmocniona lakierem fluorowym. W związku z tym dobre i bezpieczne umieszczenie i zdjęcie biżuterii gwarantuje tylko stomatolog. Dodaj diamentowego blasku swojemu uśmiechowi!


 • Parking

 • Stojak na rowery

 • Płatność gotówką

 • Płatność kartą

 • Podjazd dla niepełnosprawnych

 • Kawa i herbata

 • TV

 • Wifi

 • Klimatyzacja

 • Kącik dla dzieci

 • Akwarium

© 2023 Dentiko STOMATOLOGIA ZEN Hajar Bahri