STOMATOLOGIA ZEN - Hajar Bahri
STOMATOLOGIA
MEDYCYNA ESTETYCZNA
profesjonalizm i skuteczność

Zalecenia pozabiegowe


ZALECENIA POZABIEGOWE- IMPLANTY

ZALECENIA POZABIEGOWE- EKSTRAKCJA ZĘBA

ZALECENIA- WYBIELANIE ZĘBÓW

ZALECENIA POZABIEGOWE -KWAS HIALURONOWY

ZALECENIA POZABIEGOWE- BOTOX

 




ZALECENIA POZABIEGOWE- IMPLANTY

 

 

 

ZALECENIA POZABIEGOWE- EKSTRAKCJA ZĘBA:

 

  1. Tampon umieszczony przez chirurga trzeba przygryzać przez około pół godziny, następnie należy go wypluć. Niewielkie krwawienie może utrzymywać się do kilkunastu godzin po zabiegu i nie należy się tym niepokoić. Jeśli krwawienie jest obfite lub utrzymuje się dłuższy czas, należy skontaktować się ze stomatologiem.
  2. Nie należy nic jeść i pić przez dwie godziny po zabiegu.
  3. Przez 24 godziny po zabiegu:
    • nie wolno spożywać żadnych gorących pokarmów i napojów,
    • nie wolno palić
    • nie wolno pić alkoholu
    • nie wolno płukać jamy ustnej
    • należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego.
  4. Przez kilka dni po zabiegu zaleca się spożywanie miękkich, nie wymagających intensywnego żucia pokarmów. Wraz z gojeniem się rany można stopniowo wracać do swoich przyzwyczajeń dietetycznych, przez kilka dni oszczędzając okolicę poekstrakcyjną.
  5. Po usunięciu zęba, szczególnie po dłutowaniu, może pojawić się obrzęk narastający do trzech dni po zabiegu. Aby zminimalizować obrzęk i zmniejszyć dolegliwości bólowe zaleca się zimne okłady. Do tego celu można wykorzystać lód lub zamrożony artykuł spożywczy. Najlepsze są dostępne w aptece kompresy żelowe, które umieszczone odpowiednio wcześniej w zamrażarce są zimne, ale nie tracą swojej elastyczności. Niezależnie od rodzaju zimnego kompresu bardzo ważne jest, aby nie przykładać go bezpośrednio do skóry. Należy użyć ręcznika lub elementu garderoby. Należy robić przerwy nie rzadziej niż co kilka minut, tak aby uniknąć odmrożenia tej okolicy.
  6. W razie potrzeby należy przyjąć lek przeciwbólowy. Może to być jeden z ogólnodostępnych leków przeciwbólowych bez recepty lub lek na receptę, jeśli stomatolog taki przepisał.
  7. Bolesnym powikłaniem po usunięciu zęba jest utrata skrzepu krwi i stan zapalny zębodołu (tak zwany suchy zębodół). Aby go uniknąć należy zwrócić szczególną uwagę na utrzymanie skrzepu w gojącym się zębodole. W tym celu:
    • Przez 12 godzin po zabiegu nie należy szczotkować zębów. Przez kilka kolejnych dni należy omijać okolicę pozabiegową. Do dwóch tygodni po zabiegu okolica ta powinna być szczotkowana bardzo delikatnie.
    • Przez 24 godziny nie należy płukać jamy ustnej, a w kolejnych dniach należy robić to delikatnie.
    • Do utraty skrzepu krwi może doprowadzić podciśnienie, które powstaje w jamie ustnej. Dlatego nie należy zasysać śliny z zębodołu i nie pić przez słomkę gęstych napojów. Należy też zachować ostrożność przy kichaniu.
    • Nie należy dotykać okolicy pozabiegowej. Obecność nalotu w okolicy rany poekstrakcyjnej jest czymś normalnym i nie powinna stanowić powodu do niepokoju.

Do kontaktu z lekarzem dentystą powinno skłonić:

  1. Pojawienie się wysokiej gorączki po zabiegu.
  2. Utrzymujące się obfite krwawienie.
  3. Silne dolegliwości bólowe, których nie łagodzą tabletki przeciwbólowe i które nie zmniejszają się z upływem kolejnych godzin i dni po zabiegu.
  4. Zaostrzenie uprzednio sukcesywnie łagodniejących dolegliwości bólowych.
  5. Narastanie obrzęku po upływie trzech dni od zabiegu. Sama obecność obrzęku po takim czasie nie powinna niepokoić, po trzech dobach od zabiegu powinien on jednak stopniowo zanikać.


ZALECENIA- WYBIELANIE ZĘBÓW:


  1. Przed umieszczeniem nakładek wybielających w jamie ustnej, zęby należy dokładnie wyszczotkować i oczyścić przy pomocy nici dentystycznej.
  2. Niewielką ilość preparatu wybielającego należy umieścić w nakładkach wybielających od strony powierzchni wargowych zębów, które chcemy wybielić ( zaleca się umieszczanie w szynie wybielającej preparatu w ilości odpowiadającej kuleczce o średnicy 2-3 mm na każdy ząb).
  3. Nakładki z preparatem należy umieścić w jamie ustnej we właściwej pozycji , jeżeli na błonie śluzowej pojawi się preparat wybielający , usuwamy go za pomocą suchej szczoteczki do zębów, chusteczki higienicznej bądź palcem.
  4. Nakładki z preparatem wybielającym należy pozostawić w jamie ustnej w zależności od stężenia preparatu od 4 do 8 godzin najlepiej w nocy.
  5. W czasie noszenia nakładki z preparatem wybielającym nie należy pić, nie palić papierosów, nie spożywać żadnych posiłków.
  6. Po zakończeniu noszenia nakładki, zęby należy oczyścić z resztek żelu, starannie wypłukać jamę ustną.
  7. Nakładkę należy oczyścić strumieniem bieżącej wody, przy pomocy szczoteczki z pastą do zębów usunąć resztki preparatu wybielającego.

Niepożądanym skutkiem może być podrażnienie dziąseł przez preparat wybielający, jeżeli pacjent zbyt dużo go zaaplikuje go do nakładki- patrz pkt3 w instrukcji dla pacjentów.

W czasie trwania kuracji zalecana jest tzw. „biała dieta”. Należy unikać napojów i pokarmów powodujących przebarwienia (kawa, mocna herbata, napoje typu coca-cola, czerwone wino). W tym okresie szkliwo zębów jest częściowo odwodnione i szczególnie narażone na ponowne wchłonięcie barwników. Palenie papierosów jest zabronione – nadtlenek wodoru potęguje rakotwórcze działanie dymu tytoniowego.
W chwili obecnej wybielanie nakładkowe jest uznane za najlepszą metodę wybielania zębów.



 

ZALECENIA POZABIEGOWE- KWAS HIALURONOWY:

 

 

ZALECENIA POZABIEGOWE- BOTOX:


 

 

 


  • Parking

  • Stojak na rowery

  • Płatność gotówką

  • Płatność kartą

  • Podjazd dla niepełnosprawnych

  • Kawa i herbata

  • TV

  • Wifi

  • Klimatyzacja

  • Kącik dla dzieci

  • Akwarium

© 2023 Dentiko STOMATOLOGIA ZEN Hajar Bahri