STOMATOLOGIA ZEN - Hajar Bahri       
STOMATOLOGIA
MEDYCYNA ESTETYCZNA
profesjonalizm i skuteczność

PROTETYKA W STOMATOLOGIA ZEN W WARSZAWIE- ŻOLIBORZ

 

 

Czy masz braki zębowe?

Czy chcesz poprawić swój wygląd i komfort życia?

Protetyka wymaga nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale również doskonałego wyczucia barw oraz estetyki. Dzięki indywidualnemu i profesjonalnemu podejściu zapewniamy dobór koloru zgodny z państwa oczekiwaniem. Odbudowy protetyczne sprawiają, że uzębienie jest stabilne oraz zapobiegają dalszym zniszczeniom zębów. 

Oferujemy usługi protetyczne z zakresu:

 

KORONY

Korony to uzupełnienia pojedynczych zębów bardzo zniszczonych w celu ich odbudowy i wzmocnienia. Ma to miejsce w sytuacji, kiedy nie ma możliwości odbudować korony zęba materiałem kompozytowym i najwłaściwszym rozwiązaniem jest wykonanie korony protetycznej. Ząb należy odpowiednio przygotować, tzn. oszlifować (zmniejszyć w trzech wymiarach). W zależności od indywidualnego przypadku wymagane może być umieszczenie w korzeniu wkładu koronowo-korzeniowego (pot. "sztyftu"). Zbudowany jest z części korzeniowej- umieszczany w kanale korzenia oraz z części koronowej- wystający ponad nią, na którym umieszczana będzie korona. Wkład koronowo-korzeniowy stosowany w naszej klinice to włókno szklane. Należy pamiętać, że ząb zostaje zakwalifikowany do odbudowy protetycznej na podstawie zdjęcia - w naszej klinice RVG wykonywane na miejscu bezpłatnie! Pod uwagę bierze się odpowiednią długość korzenia oraz prawidłowe przeleczenie endodontyczne (kanałowe). U nas to Pacjent ma decydujące zdanie o wyborze koloru korony przed jej zacementowaniem. W naszej klinice wykonujemy korony porcelanowe oraz korony pełnoceramiczne.

 

 

MOSTY

Mosty protetyczne mają zastosowanie, gdy brakujące zęby są uzupełniane przez korony protetyczne zamocowane na dwóch sąsiadujących zębach filarowych. Wykorzystywane są zatem zęby własne pacjenta. Z tego powodu mosty protetyczne dotyczą odbudowy międzyzębowej, gdyż wówczas są dostępne obustronne zęby filarowe. Braki skrzydłowe (łuk zębowy kończy się wcześniej) niestety tą metodą nie mogą być uzupełnione. Mosty protetyczne polegają na wykonaniu koron na zęby własne pacjenta, a brakujący ząb lub zęby mocuje między nimi na zasadzie przęsła (stąd nazwa „most protetyczny”). Obejmuje on zasięg jednego, dwóch lub trzech brakujących zębów obok siebie.

 

 

 

 

INLAY, ONLAY, OVERLAY

Inlay, onlay, overlay to prace ceramiczne mające za zadanie uzupełnić utracona tkankę zęba. Ich zaletą jest zastosowanie w przypadku rekonstrukcji dużych ubytków, gdzie wypełnienie tradycyjne nie ma zastosowania. Jest to tańsza alternatywa dla wykonania korony protetycznej. Charakteryzuje je estetyka, trwałość (niż w przypadku wypełnienia tradycyjnego) i odporność na przebarwienia.

Rożnica: Inlay w stomatologii rodzaj wypełnienia ubytku, wkład koronowy pokrywający powierzchnie żujące oraz stoki guzków, onlay obejmuje dodatkowo zasięgiem szczyty guzków, natomiast overlay także ich powierzchnie językowe/podniebienne, przedsionkowe lub styczne(największy zasięg).

 

 

PROTEZY AKRYLOWE, SZKIELETOWE, BEZKLAMROWE, ACETALOWE

Protezy jakie oferuje nasza klinika to protezy acetalowe, protezy akrylowe oraz protezy szkieletowe. Protezy wykonane z acetalu, czyli materiału termoplastycznego o wysokiej homogeniczności są odporne na zginanie. To idealne rozwiązanie dla osób z alergią na metale. Mocowane są na klamrach w kolorze zęba lub dziąsła, bardzo estetyczne, mało widoczne , a przede wszystkim komfortowe w noszeniu (lepsze utrzymanie). Dzięki odpowiedniej sprężystości materiału, płyta protezy acetalu działa jak tzw. łamacz sił i nie przenosi sił żucia na przeciwną, nieobciążoną część protezy zwiększając zarazem żywotność zębów własnych pacjenta. Protezy akrylowe zbudowane są z akrylu stanowiącego płytę i trzon protezy oraz sztucznych zębów. Proteza akrylowa nie jest niestety najlepszym rozwiązaniem, gdyż oddziaływuje na całą śluzówkę, którą pokrywa co powoduje większe (w porównaniu z protezą acetalową) zaniki wyrostka zębodołowego (kości) i jest znacznie mniej korzystne dla dziąseł i pozostałych zębów. Protezy wykonane z akrylu są wybierane głównie ze względów finansowych. Protezy szkieletowe natomiast stosowane są przy częściowych brakach zębowych.

 

 

 

 

LICÓWKI KOMPOZYTOWE, LICÓWKI PORCELANOWE

Nierówności, szpary między zębami, trwałe przebarwienia mogą być przyczyną kompleksów wielu ludzi. Można to zmienić przy pomocy zabiegów stomatologicznych jakim jest założenie licówek. Licówki to precyzyjne, estetyczne uzupełnienia umieszczane na powierzchniach wargowych lub policzkowych zębów (od strony licowej- stąd nazwa). Doskonale imitują naturalne zęby. Licówki są połączeniem trzech dziedzin stomatologii, a mianowicie: protetyki, ortodoncji i stomatologii estetycznej. Wyróżniamy dwa rodzaje licówek. Licówki kompozytowe mogą być wykonane bez szlifowania zębów, gdyż materiał przykleja się do zęba za pomocą adhezji. W naszej klinice wykorzystujemy kompozyty najnowszej generacji nakładane metodą warstwową, dzięki czemu uzyskujemy idealny efekt. Zaletą jest mała redukcja tkanki zęba, ale jest to uzależnione od indywidualnego stanu uzębienia. Licówki porcelanowe to cienka płytka ceramiczna cementowana na wierzchniej części zęba na stałe. Lekarz szlifuje ząb, na który będzie następnie wykonana licówka. Robi to w sposób bardzo oszczędny, jedynie w obrębie szkliwa, dlatego pacjent nie odczuwa bólu w trakcie wizyty. Przy wykonaniu licówek bierzemy pod uwagę nie tylko estetykę, ale przede wszystkim funkcjonalność.

NOWOŚĆ! Licówki porcelanowe bez szlifowania! Dowiedz się więcej na bezpłatnej konsultacji.

 

 

 

 

OCHRANIACZE

Ochraniacze są najlepszym rozwiązaniem dla osób uprawiających sporty, gdzie istnieje możliwość urazów, tj. np. sztuki walki, narciarstwo, kolarstwo, jeździectwo. Inaczej mówiąc wszędzie tam, gdzie podwyższone jest ryzyko złamania czy nawet całkowitej utraty zęba. Polecane są dla dzieci w wieku szkolnym, chroniąc je przed złamaniem podczas zajęć z wychowania fizycznego.

 

 

 

 

 

 

SZYNY RELAKSACYJNE

Szyny relaksacyjne stosuje się u osób, które cierpią na tzw. bruksizm (zgrzytanie zębami) lub zbyt mocno zaciskają zęby. Ma istotne znaczenie zarówno profilaktyczne jak i lecznicze. Nadaktywność mięśni jest źródłem bólu głowy karku, mięśni, stawów. Zaciskanie zębów występuje głównie w nocy, jest zupełnie nieświadome i jeśli nie towarzyszy mu zgrzytanie zębami, to nie dochodzi do urazu zębów, dlatego jest dość trudne do zdiagnozowania.


 

 

 

 

Zapisz się już dziś na bezpłatny przegląd i konsultację w naszej klinice !


 •     

  SKONTAKTUJ SIĘ


  Stomatologia Zen
  ul. Poli Gojawiczyńskiej 17/U1, 01-773 Warszawa

  Telefon:


  +48 881-33-88-11
  +48 604-347-030

  Mail:


  ZenStomatologia@gmail.com

  Godziny otwarcia:


  Poniedziałek- piątek: 10:00-21:00
  Sobota:
  10:00-15:00

 • Parking

 • Stojak na rowery

 • Płatność gotówką

 • Płatność kartą

 • Podjazd dla niepełnosprawnych

 • Kawa i herbata

 • TV

 • Wifi

 • Klimatyzacja

 • Kącik dla dzieci

© 2024 Dentiko STOMATOLOGIA ZEN Hajar Bahri. Wszelkie prawa zastrzeżone.