STOMATOLOGIA ZEN - Hajar Bahri       
STOMATOLOGIA
MEDYCYNA ESTETYCZNA
profesjonalizm i skuteczność

WYBIELANIE ZĘBÓW W STOMATOLOGIA ZEN W WARSZAWIE- ŻOLIBORZ

 

 

Czy chcesz mieć bielsze zęby ?

Czy nie wiesz którą metodę wybrać?

 

WYBIELANIE ZĘBÓW


Białe zęby to podstawa pięknego uśmiechu, a także dobrego samopoczucia i pewności siebie. Mając białe zęby częściej się uśmiechamy, dodają nam uroku i jesteśmy pozytywnie odbierani przez otoczenie. Jest to istotny element, dzięki któremu łatwiej nawiązujemy kontakt z innymi ludźmi. Część osób od urodzenia ma odcień bardziej żółty niż inne osoby, a także przez całe życie jesteśmy narażeni na różne czynniki. Na kolor ma wpływ wiek, choroby ogólne, przyjmowane leki z grupy tetracyklin, preparaty zastosowane przy leczeniu endodontycznym, choroby zgorzelinowe miazgi, palenie tytoniu, barwniki z kawy i herbaty, czy niewłaściwa higiena. Współczesna stomatologia musi sprostać oczekiwaniom pacjentów, aby mogli wybielać zęby skutecznie, bezpiecznie, wygodnie i tanio. Wyróżniamy dwa typy wybielania zębów: wybielanie przy użyciu lampy oraz wybielanie nakładkowe. Zaletą jest bardzo mała inwazyjność i doskonały efekt. Obecnie tego typu zabiegi estetyczne stały się standardowym i popularnym sposobem na poprawę uśmiechu.Należy pamiętać, że przed każdym wybielaniem pacjent musi mieć zbadany stan zębów i dziąseł. Nie poddają się jedynie wybielaniu wypełnienia w zębach, dlatego poleca się najpierw wybielenie zębów a dopiero potem wymianę plomb.

 

 

 

WYBIELANIE NAKŁADKOWE

- jest to metoda samodzielnego użytkowania przez pacjenta w domu. Podczas pierwszej wizyty zostają pobrane wyciski, z których następnie powstaną wykonane przez technika indywidualne nakładki. Podczas drugiej wizyty pacjent otrzymuje nakładki, opakowanie na nakładki, zestaw 4 strzykawek wybielających (wystarcza na około 12 założeń). Otrzymuje także model gipsowy, który należy zachować w razie zaginięcia nakładek. Wybielanie poleca się przeprowadzać w czasie snu. Efekt zmiany barwy najczęściej widoczny jest po drugiej nocy. Nakładki zakładamy codziennie, natomiast jeżeli występuje nadwrażliwość można je stosować co 2-3 dni. Co prawda proces się wydłuża, ale wybielanie nie jest tak uciążliwe. Metoda ta przynosi bardzo zadawalający efekt (nawet 6 odcieni), które może utrzymać się do 3 lat. Jest również bardziej ekonomiczna, gdyż nakładki można używać wielokrotnie. Po pewnym czasie kolor ciemnieje (zależy od warunków indywidualnych i diety), co wystarczy jedynie odświeżyć, czyli ponownie założyć nakładki z żelem. Oznacza to, iż konsultujemy się ze stomatologiem, dokupujemy żele ( jedna lub dwie strzykawki), wybielamy i znów cieszymy się białym uśmiechem. W związku z wybielaniem pacjenci często skarżą się na nadwrażliwość zębów na czynniki termiczne oraz przemijające epizody bólu po zakończeniu zabiegu, które mogą się utrzymywać przez pewien czas. W związku z tym pacjent powinien skontaktować się ze stomatologiem w celu otrzymania żelu przeciwbólowego, który nakłada się na tej samej zasadzie jak żele do wybielania.

Instrukcja i zalecenia przy wybielaniu zębów

 

 

 

WYBIELANIE PRZY UŻYCIU LAMPY 

- to aplikacja wysoko procentowego preparatu do wybielania i dodatkowej aplikacji żelu dużą dawką energii z lampy podczas wizyty. Stomatolog zakłada preparat ochraniający dziąsła, natomiast na zęby żel zawierający fotoaktywator, który następnie jest naświetlany lampą. Wybielanie przeprowadzone pod kontrolą stomatologa jest bezpieczne dla zębów i dziąseł. Dolegliwość, która może wystąpić po zabiegu wybielania zębów to przejściowa nadwrażliwość zębów, która zwykle po 24 godzinach ustępuje. Większość nowoczesnych preparatów wybielających, zawiera składniki minimalizujące nadwrażliwość pozabiegową. Wybielać zębów nie mogą kobiety w ciąży, karmiące, chore na epilepsję lub chorobę Parkinsona. Nie powinny wybielać również osoby z bardzo intensywną nadwrażliwością zębów, a także osoby przed 16. rokiem życia (kiedy rozwój zębów jest całkowicie zakończony). Żel powinien być aplikowany bezpośrednio na szkliwo, aby wybielanie było najefektywniejsze. Należy zatem przeprowadzić skaling i piaskowanie jeżeli na zębach zalega kamień i osad nazębny. Wszystkie uzupełnienia protetyczne nie ulegną wybieleniu, natomiast wypełnienia kompozytowe tylko wybielą się nieznacznie do swojego podstawowego koloru, jeżeli same uległy przebarwieniom. Po wybielaniu zębów może zajść konieczność wymiany widocznych uzupełnień, dlatego najlepiej wybielić zęby zanim przystąpimy do uzupełnień protetycznych.

 

 

Zapisz się już dziś na bezpłatny przegląd i konsultację w naszej klinice !


  •     

    SKONTAKTUJ SIĘ


    Stomatologia Zen
    ul. Poli Gojawiczyńskiej 17/U1, 01-773 Warszawa

    Telefon:


    +48 881-33-88-11
    +48 604-347-030

    Mail:


    ZenStomatologia@gmail.com

    Godziny otwarcia:


    Poniedziałek- piątek: 10:00-21:00
    Sobota:
    10:00-15:00

  • Parking

  • Stojak na rowery

  • Płatność gotówką

  • Płatność kartą

  • Podjazd dla niepełnosprawnych

  • Kawa i herbata

  • TV

  • Wifi

  • Klimatyzacja

  • Kącik dla dzieci

© 2024 Dentiko STOMATOLOGIA ZEN Hajar Bahri. Wszelkie prawa zastrzeżone.