STOMATOLOGIA ZEN - Hajar Bahri       
STOMATOLOGIA
MEDYCYNA ESTETYCZNA
profesjonalizm i skuteczność

GAZ ROZWESELAJĄCY W STOMATOLOGIA ZEN W WARSZAWIE- ŻOLIBORZ

 

 

Czy boisz się wizyty u dentysty?

A może Twoje dziecko nie współpracuje u dentysty?

Zapraszamy do skorzystania z gazu rozweselającego!

 

 

Sedacja wziewna (czyli podtlenek azotu zmieszany z tlenem), nazywany również gazem rozweselającym- to niezwykle przyjazna i bezpieczna metoda walki z lękiem i bólem. Znajduje zastosowanie w stomatologii,  jako środek redukujący ból i stres w fotelu dentystycznym. Polecany najmłodszym pacjentom, gdyż  zyskują najwięcej dzięki leczeniu gazem rozweselającym. Niektórzy lekarze sugerują by od samego początku, zanim jeszcze dziecko nabędzie złych skojarzeń, rozpocząć leczenie z zastosowaniem sedacji wziewnej. Sedacja także ma zastosowanie w leczeniu dorosłych ,zwłaszcza u tych, którzy obawiają się igieł. 

Dawkę podtlenku azotu możemy precyzyjnie dopasowywać do reakcji pacjenta, zwiększając lub spłycając stan rozluźnienia. Sedacja polega na podaniu pacjentowi podtlenku azotu i tlenu przy pomocy niewielkiej maseczki twarzowej. Zabieg ten jest przeprowadzany tuż przed rozpoczęciem leczenia stomatologicznego. Pacjent nie traci świadomości. Inaczej niż w przypadku znieczulenia ogólnego kontakt z pacjentem utrzymywany jest cały czas, a on sam zachowuje podstawowe odruchy. Sedację można porównać do hipnozy – lekarz przez cały czas ma kontakt z pacjentem, którzy czują przyjemną euforię, spokój, a pod wpływem sugestii hipnotycznych odczuwają bardzo realne złudzenia (np. u dzieci latanie samolotem).

 

 W Stomatologii Zen w Warszawie- Żoliborz dysponujemy odpowiednią aparaturą, która  ułatwia pokonanie lęku przed dentystą, zwłaszcza najmłodszym pacjentom. Posiadamy system sedacji MDM wyprodukowany w USA zgodnie z najwyższymi standardami produkcyjnymi, spełniającymi wysokie wymagania europejskich i międzynarodowych certyfikatów.

Sedacja krok po kroku:

1. Lekarz stomatolog przeprowadza wywiad z rodzicami na temat stanu zdrowia dziecka w celu ustalenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. (Uwaga! Dziecko nie powinno spożywać posiłków na 2 godziny przed zabiegiem).

2. Rodzice lub pełnoletni pacjent podpisują zgodę na wykonanie sedacji wziewnej.

3. Zabieg rozpoczyna się założeniem niewielkiej maseczki na nos pacjenta. Maseczki są kolorowe i miło pachnące, więc pacjent chętniej ją założy. Może zdarzyć się, że nie uda się zachęcić dziecka do jej założenia (szczególnie jeśli maluch nie ma jeszcze 4 lat).

4. Jeżeli założenie maseczki i podanie mieszaniny tlenu z podtlenkiem azotu uda się bez zakłóceń oraz dziecko osiągnie stan rozluźnienia, dentysta przechodzi do dalszych czynności.

5. Po zakończeniu zabiegu i odłączeniu przez stomatologa podtlenku azotu, pacjent jest zdolny do opuszczenia gabinetu już po 5 minutach.

 

Wskazania: Sytuacje kliniczne, w których zastosowanie sedacji przynosi najlepsze rezultaty:


Stany chorobowe, w których wskazane jest użycie sedacji wziewnej jako metody z wyboru:


Przeciwwskazania stosowania sedacji N2O/O2.

 

 

 

Zapisz się już dziś na bezpłatny przegląd i konsultację w naszej klinice !


 •     

  SKONTAKTUJ SIĘ


  Stomatologia Zen
  ul. Poli Gojawiczyńskiej 17/U1, 01-773 Warszawa

  Telefon:


  +48 881-33-88-11
  +48 604-347-030

  Mail:


  ZenStomatologia@gmail.com

  Godziny otwarcia:


  Poniedziałek- piątek: 10:00-21:00
  Sobota:
  10:00-15:00

 • Parking

 • Stojak na rowery

 • Płatność gotówką

 • Płatność kartą

 • Podjazd dla niepełnosprawnych

 • Kawa i herbata

 • TV

 • Wifi

 • Klimatyzacja

 • Kącik dla dzieci

© 2024 Dentiko STOMATOLOGIA ZEN Hajar Bahri. Wszelkie prawa zastrzeżone.