STOMATOLOGIA ZEN - Hajar Bahri       
STOMATOLOGIA
MEDYCYNA ESTETYCZNA
profesjonalizm i skuteczność

IMPLANTY W STOMATOLOGIA ZEN W WARSZAWIE- ŻOLIBORZ

 

Brakuje Ci pojedynczego zęba?

Brakuje Ci kilku zębów?

A może potrzebujesz pełnej protezy?

Szukasz kliniki z dużym doświadczeniem?

 

Zapraszamy do nas! Obecnie utrata zębów nie oznacza wyroku. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możemy uzyskać odbudowę braków zębowych zbliżonych do naturalnych.

 

 

 

Implant- informacje podstawowe

Etapy   

Najczęściej zadawane pytania    

 

Cena- PROMOCJA !

 

 IMPLANT

 

Implant to śruba wykonana z tytanu, którą lekarz implantolog wprowadza do kości szczęki lub żuchwy w miejscu utraconego korzenia zęba. Zrasta się on z kością i po około 6 miesiącach (całkowita stabilizacja) opiera się porcelanową koronę protetyczną. U pacjentów, który mają całkowite bezzębie możliwe jest wykonanie protezy stabilizowanej na 2-4 implantach, dzięki czemu uzyskujemy komfort i stabilizację użytkowania. Potocznie implantem nazywa się cały ząb odbudowany w ten sposób, czyli wszczep śródkostny i koronę protetyczną.

 

Leczenie implantologiczne dzieli się na dwa etapy: część chirurgiczną i część protetyczną. Podczas części chirurgicznej wprowadzany jest implant do kości. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, bezbolesny. Rana jest zaszywana na okres 3-6 miesięcy, wtedy zachodzi proces osteointegracji, czyli zespalania się kości z powierzchnią implantów, dzięki czemu uzyskuje się siłę umocowania nawet kilkukrotnie większą niż w przypadku naturalnego zęba. Pacjent przez ten czas zostaje wyposażony w tymczasowe uzupełnienie. Po tym czasie można przystąpić do uzupełnienia protetycznego. Część protetyczna: Implanty są odsłaniane (po 3-6 miesiącach od wszczepienia), a następnie wykonywane jest ostateczne uzupełnienie protetyczne. W zależności od przypadku mogą to być korony, mosty, czy protezy na zatrzaskach.

Liczba wszczepionych implantów nie musi oznaczać ilości brakujących zębów. Tzn. jest to ekonomiczne rozwiązanie w przypadku braków kilku zębów obok siebie przy pomocy mostów protetycznych. Jest to również dobre rozwiązanie, gdy ilość dostępnej kości warunkuje ograniczenie liczby wszczepów. Niczym nie ustępuje w komforcie czy estetyce wykonania. Jeżeli u pacjenta występuje bezzębie całkowite można zastosować protezę na zatrzaskach kulkowych lub specjalnej belce. Jest to kolejne rozwiązanie, które pozwala na ograniczenie kosztów. W takiej sytuacji liczbę implantów potrzebnych na odbudowanie całości uzębienia można ograniczyć do 4-6 w szczęce i nawet 2-4 w żuchwie.

Implanty stanowią lepszą alternatywę dla protezy czy nawet istniejącego mostu, ponieważ:

 


 

Brakuje Ci pojedynczego zęba?

Uzupełnienie pojedynczego braku mostem uszkadza oba sąsiadujące zęby, ponieważ dentysta musi je oszlifować żeby stworzyć oparcie dla mostu. Niejednokrotnie są to zęby zdrowe. Pomiędzy protezę a dziąsło dostają się resztki pokarmu, które mogą powodować stany zapalne dziąseł, uszkodzenie kości wokół zęba i cofanie dziąseł. W rezultacie prowadzi to do nieestetycznego wyglądu i ostatecznej utraty sąsiednich zębów. Lekarz wkręca implant w kość stosując miejscowe znieczulenie. W ciągu kilku miesięcy implant ten zrośnie się z kością zastępując naturalny korzeń zęba. Brak zęba może być przez ten czas zamaskowany koroną tymczasową. Lekarz stworzy nową koronę zęba. Aby perfekcyjnie ją dopasować , lekarz mierzy rozmiar i dystans między zębami oraz precyzyjnie dobiera kolor korony do sąsiadujących zębów. Lekarz mocuje koronę za pomocą specjalnej śruby lub cementu. Operacja jest całkowicie bezbolesna i nie wymaga znieczulenia. Implant nie zniszczy sąsiadujących zębów, będzie funkcjonował i wyglądał jak naturalny ząb.

 

Brakuje Ci kilku zębów?

Żeby stworzyć oparcie dla mostu dentysta musi oszlifować sąsiednie zęby, powoduje to ich nieodwracalne zniszczenie. Takie rozwiązanie nie zapewnia stabilnego oparcia dla protetyki. Pomiędzy dziąsła i most dostają się resztki jedzenia co powoduje ciągłe stany zapalne, zanik kości, nieestetyczny wygląd a w końcu utratę mostu i wspierających go zębów. Cały proces leczenia zamknie się w kilku wizytach w gabinecie dentystycznym. Potem zapomnisz, że kiedykolwiek miałeś braki zębowe. W znieczuleniu miejscowym implanty są wprowadzane do kości w miejsce brakującego zęba. W ciągu kilku miesięcy implanty zrosną się z kością i jako substytut korzenia zębowego będą stanowić silne oparcie dla przyszłej protetyki. Przestrzeń po brakującym zębie będzie w tym czasie zamaskowana koroną tymczasową. Na tym etapie przymierzana jest korona właściwa. Aby perfekcyjnie dopasować nową koronę lekarz mierzy rozmiar i dystans między zębami oraz dokładnie dopasowuje kolor korony do sąsiednich zębów. Korony są mocowane do implantów śrubami lub specjalnym cementem. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Implanty pozostaną stabilne przez lata. Nie zniszczą sąsiadujących zębów, będą funkcjonowały i wyglądały jak naturalne zęby.

 Potrzebujesz pełnej protezy?

Tradycyjna proteza osiadająca na dziąsłach nigdy nie zastąpi naturalnych zębów. Używanie protezy skutkuje wieloma krępującymi momentami w codziennych sytuacjach np. podczas jedzenia czy mówienia. Zaledwie kilka zabiegów i jedzenie oraz uśmiechanie stanie się znowu proste. To wszystko dzięki zaawansowanej technologii łączącej nowoczesną geometrię implantu i biochemiczne właściwości jego powierzchni. Cały proces leczenia obejmuje kilka wizyt w gabinecie dentystycznym. Lekarz dentysta wprowadza cztery implanty w kość szczęki górnej oraz przynajmniej dwa implanty w kość żuchwy. Wszystkie implanty połączone są metalowym rusztowaniem, które sprawi, że będą stabilne i bezpieczne. W ciągu kilku miesięcy implanty zrosną się z kością i będą stanowiły perfekcyjny substytut korzenia zębowego. Bezzębie będzie w tym czasie zamaskowane protezą tymczasową. Podczas kolejnej wizyty lekarz dentysta dopasuje właściwą protezę do implantów.

 

WSZCZEPIENIE IMPLANTU KROK PO KROKU

 

CZĘŚĆ CHIRURGICZNA:

ETAP 1 :

Konsultacja oraz standardowe badanie stomatologiczne. W trakcie wizyty pozyskuje się również informacje na temat ogólnego stanu zdrowia pacjenta, obecnych i przebytych chorób, przyjmowanych leków, aby wykluczyć ewentualne przeciwskazania do zabiegu implantacji. W następnej kolejności lekarz analizuje warunki kostne, czyli określa czy ilość kości (grubość wyrostka zębodołowego) pozwala na wprowadzenie implantu. Lekarz wykonuje RVG w gabinecie lub kieruje na wykonanie zdjęcia pantomograficznego. Może się okazać (w szczególności u osób starszych oraz u osób, które utraciły ząb wiele lat temu), że ilość kości jest niewystarczająca. W takich przypadkach współczesna medycyna pozwala na przeprowadzenie zabiegu implantacji, który zostaje poprzedzony sterowaną regeneracją kości (augumentacja kości- czyli chirurgiczne wytworzenie tkanki kostnej zwiększenie grubości i wysokości wyrostka zębodołowego) lub zabiegiem podniesienia dna zatoki szczękowej. Na podstawie takiego badania lekarz może wstępnie określić optymalną długość i średnicę implantu, który zostanie wszczepiony. - bezpłatnie

 

ETAP 2 :

Zabieg wszczepienia implantuprzeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie wymaga narkozy. W zależności od ilości wszczepianych implantów trwa od pół godziny do dwóch godzin. Implant sterylny i dodatkowa osłona antybiotykowa zapewnia bezpieczeństwo naszemu organizmowi. Zabieg polega na przecięciu dziąsła, odsłonięciu kości wyrostka zębodołowego, a następnie za pomocą specjalnego wiertła chirurg implantolog przygotowuje tak zwane łoże kostne, w które następnie wprowadza implant. Po wprowadzeniu wszczepu chirurg zaszywa ranę. Umieszczone w kości implanty pozostają całkowicie przykryte błoną śluzową i żadna część wszczepu nie jest widoczna w jamie ustnej. Pacjent użytkuje swoje dotychczasowe uzupełnienie protetyczne, ewentualnie uzupełnienie tymczasowe wykonane przed implantacją.- cena ustalona indywidualnie

Po około 7-14 dniach- usunięcie szwów- bezpłatnie

Procedura wszczepienia implantu:

 

ETAP 3:

Bezpośrednio po wszczepieniu implantu rozpoczyna się proces zwany osteointegracją, czyli gojenie się tkanki kostnej wokół implantu, w efekcie czego implant uzyskuje umocowanie pozwalające na jego obciążenie protetyczne. Współczesne techniki diagnozowania nie są w stanie określić w jakim stopniu i czy w ogóle organizm w pełni przyjmie implant. Na ten proces mają wpływ m.in. siły biomechaniczne wyzwalane przez konstrukcję protetyczną - zarówno prowizoryczną jak i stałą, indywidualne zdolności organizmu pacjenta oraz potencjalna możliwość wystąpienia periimplantitis (zapalenia wokół implantu). Czas procesu osteointegracji jest ustalany indywidualnie, zwykle wynosi od 3 do 6 miesięcy.
To właśnie ten etap gwarantuje nam długoletnie utrzymanie implantu .

 

CZĘŚĆ PROTETYCZNA

ETAP 4:

Po czasie przeznaczonym na osteointegrację (3-6 miesięcy) następuje odsłonięcie implantu. W znieczuleniu miejscowym lekarz implantolog nacina błonę śluzową nad wszczepem i wkręca w implant śrubę gojącą. Jeżeli wykonywane były dodatkowe zabiegi okołoimplantacyjne ( np. podniesienie zatoki) wówczas czas gojenia wydłuża się – ustalany indywidualnie. Okres gojenia po odsłonięciu implantu wynosi od 7 do 14 dni, a w tym czasie w dalszym ciągu pacjent może użytkować dotychczasowe uzupełnienie protetyczne lub tymczasowe uzupełnienie protetyczne. Niekiedy uzupełnienia te wymagają nieznacznej korekty, polegającej na zrobieniu miejsca dla śruby gojącej. Założenie śruby gojącej jest ważne aby błona śluzowa wygoiła się prawidłowo oraz wymodelowała dziąsło pod przyszłą koronę protetyczną, tak aby uzyskać pożądany efekt estetyczny. Po odsłonięciu implantów następuje wykonanie ostatecznego uzupełnienia protetycznego.- bezpłatnie

 

Etap 5:

Wyciski protetyczne. Przed pobraniem wycisków lekarz odkręca umieszczone wcześniej śruby gojące i zamienia je na transfery wyciskowe. Ma to na celu dokładne przedstawienia ustawienia i położenia implantów w jamie ustnej. Czas wizyty jest zależny od ilości wszczepionych implantów. - bezpłatnie

 

Etap 6:

Mocowanie korony protetycznej- Ten etap może mieć różny przebieg, ustalony indywidualnie w zależności od zaplanowanego wariantu protetycznego. Praca ta składa się z dwóch elementów: z łącznika (na stałe jest dokręcany do implantu) oraz z uzupełnienia protetycznego (odbudowuje utracone zęby pacjenta- korony, mosty, protezy). Postępowanie protetyczne obejmuje dwie lub trzy wizyty. Prace laboratoryjne zwykle trwają od kilku do kilkunastu dni (zależy to między innymi od liczby koron). Po tym czasie lekarz otrzymuje z laboratorium wykonane uzupełnienia. – cena ustalona indywidualnie

 Pamiętaj aby zapoznać się z zaleceniami pozabiegowymi. Znajdziesz je w zakładce "ZALECENIA POZABIEGOWE".

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 

Czym jest implant?
Dlaczego warto wszczepiać implanty?
Dla kogo leczenie implantologiczne?
Czy leczenie implantologiczne jest bezpieczne?
Czy zabieg jest bolesny?
Ile trwa zabieg?
Jakie występują przeciwwskazania do wszczepienia implantu?
Czy po wszczepieniu implantu mogą pojawić się komplikacje? Jak ich uniknąć?
Czy brak wystarczającej ilości kości uniemożliwia mi wszczepienie implantu?
Czy ilość implantów zawsze odpowiada ilości brakujących zębów?
Czy oczekując na koronę protetyczną jestem zmuszony chodzić bez zęba?
Jak dbać o higienę po zabiegu implantologicznym?

 

Czym jest implant?

Implant to śruba wykonana z tytanu, którą lekarz implantolog wprowadza do kości szczęki lub żuchwy w miejscu utraconego korzenia zęba. Zrasta się on z kością i po około 6 miesiącach (całkowita stabilizacja) opiera się porcelanową koronę protetyczną. U pacjentów, który mają całkowite bezzębie możliwe jest wykonanie protezy stabilizowanej na 2-4 implantach, dzięki czemu uzyskujemy komfort i stabilizację użytkowania. Potocznie implantem nazywa się cały ząb odbudowany w ten sposób, czyli wszczep śródkostny i koronę protetyczną.

Dlaczego warto wszczepiać implanty?

Utrata zębów może prowadzić do niekorzystnych zmian, których pacjent nie do końca jest świadomy dlatego: warto, a nawet trzeba. Warto ze względów estetycznych jak i funkcjonalnych (tj. rozdrabnianie pokarmów). Trzeba natomiast ze względu na możliwość przechylania, obracania, przesuwania sąsiednich zębów wykorzystujących powstałą lukę co z kolei powoduje , że biorą coraz mniejszy udział w akcie żucia upośledzając cały układ. Z kolei zęby w przeciwnym łuku zaczynają wysuwać się poprzez utratę podparcia. Należy również pamiętać, że miejscu utraconego zęba dochodzi do intensywnego zaniku kości . Przemieszczeniom zębów zapobiegają uzupełnienia protetyczne, natomiast stymulację kości, która chroni przed jej zanikiem tylko implanty. Przenoszą na kość siły żucia w sposób najbardziej zbliżony do fizjologii naturalnego zęba.

Dla kogo leczenie implantologiczne?

Leczenie implantologiczne to najskuteczniejszy sposób uzupełniania utraconych zębów. Polecane jest dla pacjentów zarówno z częściowymi jak i całkowitymi brakami w uzębieniu. Wbrew obawom podeszły wiek nie jest przeciwskazaniem do wszczepienia implantu. Inaczej jest w przypadku osób młodych, gdzie warunkiem jest zakończenie wzrostu kości. U kobiet jest to wiek 16-18 lat, natomiast u mężczyzn 18-20. Osobniczo mogą występować znaczne odchylenia od podanych przedziałów wiekowych. Decydującym znaczeniem w zakwalifikowaniu pacjenta do przeprowadzenia zabiegu implantologicznego jest ogólny stan zdrowia.

 

Czy leczenie implantologiczne jest bezpieczne?

Badania i obserwacje kliniczne uczyniły implantologię bezpieczną i rutynową procedurą uzupełniania braków zębowych. Jest uważana za najbardziej pożądaną metodę gdyż cechuje ją długofalowy efekt estetyczny. Co roku wszczepiane są miliony implantów począwszy od pojedynczych zębów a kończąc na odtworzeniu całości uzębienia.

 

Czy zabieg jest bolesny?

Wszczepianie implantów nie jest bolesne. Zabieg najczęściej wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, czyli takim samym jakie stosuje się przy leczeniu czy usuwaniu zębów.

 

Ile trwa zabieg?

Zabieg w zależności od ilości wszczepianych implantów średnio trwa od godziny do dwóch godzin, jednak każdy przypadek jest indywidualny i może nieznacznie odbiegać od tej normy.

 

Jakie występują przeciwwskazania do wszczepienia implantu?

Wyróżniamy przeciwwskazania bezwzględne i względne. Pierwsze wykluczają leczenie implantologiczne, a związane są z ogólnym stanem zdrowia tj. ciężkie choroby, nowotwory, choroby psychiczne, nałogi, przyjmowanie niektórych leków, czy brak higieny jamy ustnej. Względne natomiast podlegają indywidualnej ocenie ryzyka w konkretnym przypadku do których należą m.in. choroby układu krążenia, wada zgryzu, niezakończony okres wzrostu, czy brak dostatecznej ilości kości w miejscu planowanego wszczepu. Każde przeciwskazanie lekarz ocenia indywidualnie pod względem negatywnego wpływu na przebieg procesu wszczepienia implantu. Z tego względu ważną rolę pełni konsultacja, podczas której przeprowadzany jest wywiad z pacjentem, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.

 

Czy po wszczepieniu implantu mogą pojawić się komplikacje? Jak ich uniknąć?

Należy pamiętać, że jak przy każdym zabiegu mogą wystąpić komplikacje. Powikłaniem jest brak integracji kości z implantem (odrzucenie implantu), ruchomość implantu, czy stany zapalne wokół implantu. Większość z nich można uniknąć poprzez : regularne wizyty kontrolne, stosowanie się do zaleceń pozabiegowych, dbanie o higienę jamy ustnej, czyszczenie zębów i przestrzeni wokół nich, przez pierwsze dni stosowanie okładów z lodu, czy inne zalecenia indywidualne.

 

Czy brak wystarczającej ilości kości uniemożliwia mi wszczepienie implantu?

Problem zbyt małej ilości kości pojawia się zwykle u pacjentów, którzy utracili zęby wiele lat wcześniej oraz u osób starszych (związany z wiekiem). W efekcie niemożliwe staje się wszczepienie nawet cienkich, czy krótkich implantów. Istniałoby ryzyko, że implant nie zostanie w całości ukryty w kości lub dojdzie do złamania cienkich blaszek kostnych. W takim przypadku, aby móc przeprowadzić zabieg wszczepienia implantu wymagana jest sterowana regeneracja kości (augmentacja kości) . Inaczej mówiąc wytwarzana jest kość w miejscu, gdzie mają być wszczepione implanty, która po kilku- kilkunastu miesiącach staje się pełnowartościową własną tkanką kostną pacjenta. Podobna sytuacja ma miejsce, gdy dno zatoki szczękowej jest położone zbyt nisko. Należy wtedy podnieść dno zatoki szczękowej (sinus lift).Zatoka szczękowa jest parzystą przestrzenią pneumatyczną mieszcząca się obustronnie w trzonie szczęki (najczęściej od czwórki do siódemki). Złe zaplanowanie długości wszczepu grozi przebiciem się do zatoki. Dzięki takiej procedurze zabieg implantologiczny jest dostępny dla szerszej liczby pacjentów.

Czy ilość implantów zawsze odpowiada ilości brakujących zębów?

Liczba wszczepionych implantów nie musi oznaczać ilości brakujących zębów. Tzn. jest to ekonomiczne rozwiązanie w przypadku braków kilku zębów obok siebie przy pomocy mostów protetycznych. Jest to również dobre rozwiązanie, gdy ilość dostępnej kości warunkuje ograniczenie liczby wszczepów. Niczym nie ustępuje w komforcie czy estetyce wykonania. Jeżeli u pacjenta występuje bezzębie całkowite można zastosować protezę na zatrzaskach kulkowych lub specjalnej belce. Jest to kolejne rozwiązanie, które pozwala na ograniczenie kosztów. W takiej sytuacji liczbę implantów potrzebnych na odbudowanie całości uzębienia można ograniczyć do 4-6 w szczęce i nawet 2-4 w żuchwie.

 

1. Brak pojedynczego zęba.

 

2. Implanty metodą 1:1(jeden implant= jedna korona)

 

3. Proteza oparta na implantach

Czy oczekując na koronę protetyczną jestem zmuszony chodzić bez zęba?

Oczywiście - nie. W uzgodnieniu z pacjentem zostaje wykonane uzupełnienie tymczasowe. Zdarza się, że pacjenci sami rezygnują z takich uzupełnień w odcinkach bocznych do czasu, aż zostanie wykonane uzupełnienie ostateczne.

 

Jak dbać o higienę po zabiegu implantologicznym?

Implanty nie wymagają czynności wykraczających poza standardowe zabiegi higieniczne, tj. myjemy zęby co najmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku oraz wykonujemy nitkowanie przestrzeni mędzyzębowych. Badania wskazują, iż powodzenie przyjęcia implantu w dużym stopniu zależy pacjentów. Jest to ważne ze względu na powikłania, które poprzez brak odpowiedniej higieny mogą oprowadzić do odsłonięcia implantu, a nawet spowodować jego utratę. Należy zgłaszać się raz na pół roku na przegląd stomatologiczny oraz usuwać regularnie kamień nazębny.


 

 

 

Zapisz się już dziś na bezpłatny przegląd i konsultację w naszej klinice !


  •     

    SKONTAKTUJ SIĘ


    Stomatologia Zen
    ul. Poli Gojawiczyńskiej 17/U1, 01-773 Warszawa

    Telefon:


    +48 881-33-88-11
    +48 604-347-030

    Mail:


    ZenStomatologia@gmail.com

    Godziny otwarcia:


    Poniedziałek- piątek: 10:00-21:00
    Sobota:
    10:00-15:00

  • Parking

  • Stojak na rowery

  • Płatność gotówką

  • Płatność kartą

  • Podjazd dla niepełnosprawnych

  • Kawa i herbata

  • TV

  • Wifi

  • Klimatyzacja

  • Kącik dla dzieci

© 2024 Dentiko STOMATOLOGIA ZEN Hajar Bahri. Wszelkie prawa zastrzeżone.